کتاب آموزش انسیس ورک بنچ ansys workbench - کتاب آموزشی Ansys Workbench

همگام با توسعه نرم افزارهای تحلیل المان محدود و حرکت روز افزون این نرم افزارها به سمت ارتقاء گرافیکی محیط نرم افزار و سادگی انجام تحلیل ها , شرکت Ansys نیز با معرفی نرم افزار انسیس ورک بنچ Ansys Workbench 15 ,یک محیط کاربر پسند و فارغ از تنظیمات پیچیده را در اختیار کاربران قرار داد تا علاوه بر رفع نیاز کاربران حرفه ای , امکان انجام تحلیل های قابل قبول برای کاربران مبتدی را نیز فراهم آورد.

نرم افزار المان محدود انسیس ورک بنچ Ansys Workbench , صرفا یک محیط نرم افزاری محدود نبوده و قادر به فراخوانی ماژول های مختلف نرم افزاری در محیط خود می باشد. ضمن اینکه ساختار نرم افزار انسیس ورک بنچ Ansys Workbench بگونه ایست که امکان انجام تحلیل های وابسته به یکدیگر را براحتی فراهم می کند که از آن جمله می توان به تحلیل های کوپل شده حرارتی-استاتیکی و یا تحلیل اثرات متقابل سیال و سازه اشاره نمود.

 

معرفی کتاب آموزش انسیس ورک بنچ Ansys workbench 15

کتاب مبانی و مثال های کاربردی شبیه سازی با انسیس ورک بنچ Ansys Workbench اثر هانی فرقانی و چاپ شده توسط انتشارات اندیشه سرا شامل مثال های متعدد در زمینه آموزش مدلسازی هندسی در محیط نرم افزار انسیس ورک بنچ Ansys Workbench و ماژول نرم افزاری Design Modeler انسیس و همچنین تحلیل های گوناگون استاتیکی , حرارتی, دینامیکی , بهینه سازی و ... در محیط Mechanical نرم افزار انسیس ورک بنچ Ansys Workbench می باشد.

کتاب آموزشی نرم افزار شبیه سازی المان محدود انسیس ورک بنچ Ansys Workbench 15 در نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه 1394 توسط انتشارات اندیشه سرا عرضه می شود.

 

معرفی نرم افزار انسیس ورک بنچ Ansys workbench 15

نرم افزار انسیس (ANSYS) مخفف کلمات (ANalysis SYStems) یک نرم‌افزار مهندسی به کمک رایانه می‌باشد که محصول شرکت ANSYS Inc است و از دسته ابزارهای تحلیلی است که از روش المان محدود (FEM) برای مدل‌ سازی و تحلیل در آن استفاده می‌شود.

نرم‌افزار انسیس ورک بنچ ansys workbench, مهندسین و طراحان را قادر می‌سازد تا به راحتی بهینه‌سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و همچنین شبیه‌سازی‌های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌هایشان به صورت مرحله به مرحله اعمال کنند.

با به کار بردن نرم‌افزار انسیس ورک بنچ ansys workbench , مهندسین قادر به طراحی و تولید محصولاتی با کیفیت بهتر در زمانی کمتر خواهند بود. نرم‌افزار انسیس ورک بنچ ansys workbench مهندسین و طراحان را قادر می‌سازد تا براحتی بهینه‌سازی سازه ای، حرارتی، دینامیکی، وزنی و عملکردی و همچنین شبیه‌سازی‌ های ارتعاشی و ایمنی را در طرح‌های شان به صورت مرحله به مرحله اعمال کنند.

نرم افزار شبیه سازی المان محدود انسیس ورک بنچ ansys workbench نوآوری و پیشرفت چشمگیری در زمینه‌ فناوری همانندسازی در همه‌ رشته‌های مهندسی را ارائه کند. این نوآوری همراه با پیشرفت در سرعت پردازش به کاربران این امکان را می‌دهد تا مدلسازی هندسه مسائل را در محیط Design Modeler و مش‌بندی , تحلیل و پردازش نتایج را در محیط Mechanical به آسانی انجام دهند. این پیشرفت به تنهایی بیانگر گام مهمی در مسیر توسعه‌ شبیه‌سازی المان محدود می باشد. در واقع نرم افزار ANSYS پا را فراتر نهاده و با ارائه‌ این فناوری در چارچوب ANSYS Workbench  به مرحله‌ شبیه‌سازی خلاقانه رسیده است.

محیط  انسیس ورک بنچ ansys workbench  محیطی است که فرآیند طراحی را یکپارچه می‌کند و به هم می‌چسباند. در انسیس ورک بنچ Ansys Workbench در حالی که برنامه‌ها هسته‌ های تنها به نظر می‌رسد، آنها با هم از طریق صفحه پروژه که طرح کلی پروژه را معرفی می‌کند، در ارتباط هستند. این پیشرفت در مفهوم صفحه پروژه، به جای ارائه‌ یک فهرست ساده، طرح کلی پروژه را ارائه می‌کند که نمای جامع از پروژه در آن دیده می ‌شود. با تجزیه و تحلیل کامل این نمودار که به صورت گردشی است، روابط داده‌ها بین تحلیل های مختلف , روشن شده و به آسانی قابل دیدن است.

در انسیس ورک بنچ ansys workbench 15، رابط‌ های هندسی (geometry interfaces) برای وارد کردن اطلاعات سیستم های CAD توسعه داده شده است تا اطلاعات بیشتری از جمله انواع داده‌های جدید مانند اندازه‌ها برای  مدلسازی تیرها، ویژگی‌های گرافیکی همانند رنگ‌ها و دستگاه‌های مختصات، و پشتیبانی بیشتر بررای انتخاب VIEW ایجاد شده در درون سیستم های CAD را در بر گیرد.
مدل‌سازی هندسه در محیط نرم افزار انسیس ورک بنچ ansys workbench 15، تا حد زیادی بهبود یافته است تا  اتوماسیون بیشتر، انعطاف‌پذیری بهتر و سادگی استفاده  برای تجزیه و تحلیل مسائل فراهم آورد.

بخش های مختلف نرم افزار انسیس ورک بنچ ansys workbench 15 بویژه محیط های نرم افزاری Design Modeler و Mechanical در این کتاب آموزشی تشریح گردیده و کاربر ضمن یادگیری مرحله به مرحله , ریزه کاری ها و روش انجام تحلیل های المان محدود پیشرفته را در محیط انسیس ورک بنچ ansys workbench 15 می آموزد. در این کتاب روند انجام انواع تحلیل های المان محدود استاتیک , دینامیک جسم صلب , حرارتی , حرارتی-استاتیکی , بهینه سازی , کمانش و ... بصورت مرحله مرحله ارائه شده است.

 

مشخصات کتاب آموزش Ansys workbench 15

عنوان کتاب : مبانی و مثال های کاربردی شبیه سازی با انسیس ورک بنچ Ansys Workbench 

مولف کتاب : مهندس هانی فرقانی

ناشر کتاب : انتشارات اندیشه سرا

 

برخی مثال های کاربردی کتاب آموزشی نرم افزار انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

تحلیل کوپل استاتیکی - حرارتی میله یک سر گیردار با انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

بهینه سازی پارامتریک یک بلوک فلزی تحت فشار داخلی یکنواخت با انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

تحلیل انتقال حرارت پایدار در یک لوله استوانه ای با انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

تحلیل دینامیکی برخورد یک پرتابه روکش دار با ورق فلزی با انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

تحلیل مودال ارتعاشات بال هواپیما با انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

محاسبه نیروی محوری کمانش خطی لوله یک سرگیردار با انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

تحلیل استاتیکی خیز تیر با مقطع I شکل تحت بارگذاری عرضی با انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

تحلیل استاتیکی سازه خرپایی و محاسبه نیروهای داخلی با انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

شبیه سازی دینامیکی اتصال یونیورسال به روش دینامیک جسم صلب با انسیس ورک بنچ 15 ( Ansys workbench 15 )

 و ...

http://kargah24.ir/a-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D8%B3-%D9%88%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D9%86%DA%86-ansys-workbench

/ 0 نظر / 56 بازدید